Z HISTORII SPRZĘTÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO

Żelazko elektryczne było drugim po żarówce najbardziej rozpowszechnionym urządzeniem elektrycznym już w latach dwudziestych w Stanach Zjednoczonych.

Po dawnych ciężkich żelazkach z duszą, które ważyły nawet 6 kg, to małe urządzenie było prawdziwym cudem techniki. Lekkie, szybko się nagrzewało, nie trzeba było go używać w sąsiedztwie gorącej kuchni, gdzie rozgrzewało się duszę. Dość popularny w amerykańskich domach był także odkurzacz. Posiadała go ponad połowa zelektryfikowanych gospodarstw domowych. Te wszystkie sprzęty niezwykle ułatwiały pracę ówczesnym paniom domu.

Wykorzystanie energii elektrycznej przez żelazko

Żelazko jest  to mały sprzęt gospodarstwa domowego do usuwania zmarszczek i zagnieceń z ubrań i tkanin, metalowa podstawa jest ogrzewany i dociskana do tkaniny, aby je wyprostować. Nowoczesne żelazka  mogą również posiadać specjalny zbiornik z wodą, który ogrzewa się do zapewnienia pary podczas prasowania.

Żelazko użyje 800 do 3500 watów, w zależności od modelu. Dowiedz się korzystając z kalkulatora cen prądu ile będzie kosztować Cię użytkowanie żelazka.

strona kalkulatora jest tu: 
http://energiadirect.pl/
 oraz tu 
http://cenakwh.pl/

Wpisz ile godzin dziennie urządzenie jest średnio używane, jeśli zużycie energii jest niższe niż 1 godzina dziennie wprowadzić jako ułamek dziesiętny. (Na przykład: 30 minut dziennie wynosi 0,5)
Pobór mocy (W): Wprowadź średnie zużycie energii przez urządzenia w watach.
Cena (kWh): Wprowadź koszt ile płacisz średnio  za jedną kilowatogodzinę, zwykle ceny energii nie przekraczają brutto 0,65 zł. Aby znaleźć dokładną cenę sprawdzić swoje rachunki za energię elektryczną.

Aby oszczędzać energię

Można uniknąć  prasowania większości ubrań jeśli je powiesić lub złożyć złożone w suszarce. Kolejna wskazówka to powiesić ubrania w łazience, gdy bierzesz prysznic, para wytworzona pod prysznicem może pomóc wyeliminować zmarszczki i nie mogą być potrzebne do prasowania. Zawsze należy być ostrożnym z żelazkiem, nigdy nie zostawiaj go bez opieki po podgrzaniu lub podłączony. Nie zostawiaj żelazko skierowaną w dół, gdy jest ogrzewany, umieścić go w odpowiedniej pozycji spoczynkowej i zawsze upewnij się, że żelazo jest chłodzone przed zapisaniem go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>