led oszczędności

Czas na oświetlenie LED

Reklama i dobry RP, czy tylko to sprawiło, że oświetlenie LED jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Aktualnie około 90% nowych projektów w branży oświetleniowej i nie tylko oświetleniowej jest realizowanych w oparciu o technologie ledowe. Energochłonność, trwałość i niskie koszty eksploatacji, tym LED zyskał zwolenników.

Niskie koszty energii

To, czym LED jednał sobie konsumentów, to zdecydowanie energochłonność i koszty eksploatacji. Te czynniki spowodowały, że powierzchnie przemysłowe oświetlają żarówki LED, wszelkie modernizacje systemów oświetlenia odbywają się na korzyść tego rodzaju oświetlenia. Wytrzymałość świetlna jednej żarówki LED to 25 tys. godzin, co w przypadku 2,5-3 godzin pracy dziennie oznacza, konieczność wymiany źródła światła po 25 latach. Diodowe oświetlenie jest nawet o 90 proc. bardziej efektywne, a wytwarza tą samą (nawet większą) ilość światła, bez produkowania ciepła. Takie rozwiązanie wpisuje się w działania ekologiczne.

LED proponuje różne rozwiązania

Asortyment LED jest szeroki, to nie tylko żarówki, ale i świetlne gadżety czy diody obecne w różnych urządzeniach. Ze względu na oszczędność są one obecne w lodówkach, w wyświetlaczu elektroniki czy lampach samochodowych. Diody LED emitują światło o bardzo szeroki zakresie bart, przez co nadają się do wszystkich pomieszczeń.

Jeden LED 25 żarówek

Zakup żarówki LED powinien być odczuwalny, nie mam tu na myśli tego, że na dobrej, jakości żarówkę wydamy od 50 złotych wzwyż. To co poza kosztem zakupu powinniśmy odczuć to jasne światło, jakość żarówki, gdyż wymienimy ja dopiero po latach. Uważać trzeba na podróbki, których światło daje nierównomierną barwę, przez, co powodują zmęczenie wzroku, olśnienie i dyskomfort. W skrajnych niebezpieczeństwo uszkodzenia siatkówki. Jakość takiej żarówki jest także poza skalą, może ona nie dorównać nawet żarówce wolframowej. Unikajmy więc ledów bez atestu, takich, które nie posiadają polskiej etykiety a sprzedawca nie daje na nie kilkuletniej gwarancji. Zakup takiego oświetlenia to z pewnością żadne oszczędności na energii. Mam nadzieję, że porzucicie ideę o wyborze anonimowych żarówek LED. Zanim wybierzecie się na zakupy wykonajcie rozpoznanie, jakie żarówki potrzebujecie, gdzie będą one zainstalowane, bo każde pomieszczenie wymaga innej barwy. Rozważ ile lumenów (ilości światła) potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>