Wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Najprościej nie używać niepotrzebnych urządzeń, a te które muszą być włączone niechaj będą   używane z rozwagą. Niestety, nie jest to takie proste. Dlatego prezentuję  kilka prostych wskazówek dotyczących oszczędzania energii. Sprawdź jak można łatwo zmniejszyć codzienne zużycie energii, a tym samym obniżyć koszty i chronić środowisko.

Wybór urządzenia energooszczędnego

Przy wyborze urządzenia gospodarstwa domowego, warto zapoznać się z jego zużyciem. Oznaczone są  etykietą energetyczną, najlepiej wybierać te zakwalifikowane do klasy AAA. W przypadku szczególnie dużych urządzeń gospodarstwa domowego, warto wybierać te, które charakteryzują się technologią oszczędzania. Klasy zużycia energii oznacza się od A do G, w kolejności od niskiego zużycia energii, aż do G dla urządzeń, które są szczególnie nieefektywne. Oznakowania te są stosowane do urządzeń chłodzenia, zamrażania, suszenia i prania, podgrzewania jak również żarówek do użytku domowego.

Jak możesz oszczędzać energię elektryczną

średnica garnka lub patelni o dopasowanej dolnej strefie gotowania, pomaga zaoszczędzić do 30 procent energii. Należy również upewnić się, że garnek jest dobrze przykryty.

Nie zawsze musisz podgrzewać piekarnik znam włożysz do niego ciasto. Zapoznaj się z przepisem, czy faktycznie musisz tak zrobić. Wyłącz urządzenie na 10 minut przed końcem, dojdzie ono w wysokiej temperaturze, ale piecyk nie będzie pobierał już energii.

Nigdy nie wkładaj do lodówki nic gorącego czy ciepłego. Pozostaw potrawę do schłodzenia w temperaturze pokojowej. Przeciętna temperatura lodówki jest w pełni wystarczająca do chłodzenia żywności, ale nadmiar ciepłego pożywienia nie tylko zwiększy pobór energii, ale także może popsuć urządzenie.

Zmywarka nie oszczędza ani wody ani energii. Pomaga tylko zaoszczędzić czas. Dlatego dbaj o to, aby nie nigdy nie była włączana gdy nie jest do końca zapełniona.

Nie pozostawiaj urządzeń małego AGD w trybie stand bye, pomoże to rocznie zaoszczędzić nawet 40 złotych. Im więcej urządzeń tak pozostawisz tym więcej energii marnujesz.

Korzystając z ogrzewania akumulacyjnego, warto postawić na taryfę dwustrefową, prąd potrzebny do ogrzewania będzie pobierany w czasie tańszego naliczania.

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>