Magazynowanie energii elektrycznej

Do magazynowania energii służą baterie czy akumulatory ale to systemy fotowoltaiczne także dobrze spełniają rolę magazyny dla energii. Wcześniej nikt nie przydzielał im takiej roli. Niestety to co ma zalety ma tez wady,  i chodź w Polsce systemy fotowoltaiczne dopiero raczkują i bez wysokich dopłat rządowych tak już będzie to nie można przemilczeć kilku kwestii.

Szczególnie w słoneczne dni, a w porze lunchu produkowana jest nadwyżka prądu,  ten nadmiar energii elektrycznej będzie prowadzona przez sieć niskiego napięcia do następnego poziomu, czyli sieci średniego lub wysokiego napięcia, która następnie jest doprowadzana do lokalnej sieci energetycznej. Kiedy sieci niskiego napięcia jest przeciążona moc nie może być przekierowywana wówczas panel kumuluje energię w sobie, wadą uboczną tego rozwiązania jest  niszczenia technologii fotowoltaicznej.

Akumulatory litowo-jonowe funkcjonują na rynku od dawna, jednak nie są już takie jak kiedyś. Do produkcji korzysta się z mniej kosztownych materiałów wyjściowych, co pozwala na znacznie obniżenie ceny po być akumulatory mogą być oferowane. Baterie litowo-jonowe mogą być wykorzystywane we własnym domu jako kompletny pamięci, ale także być używane jako zapasowe źródła zasilania dla najważniejszych odbiorników energii. Wielu przedsiębiorców korzysta z takiej alternatywy. Ponieważ posiadają one o do 15 lat trwałości więc przez tak długi czas, inwestycja może się wypłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>